Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Lens Fiyatları ve Tedavisi Nedir?

Akıllı Lens Fiyatları ve Tedavisi Nedir?

Akıllı lens ya da mercek olarak adlandırılan ürünler; katarakt, bulanık görme sorununda çözüm olarak kullanılıyor. Gözde bulanıklık meydana gelmesi özellikle yaş ilerledikçe ortaya çıkma ihtimali yüksek olan bir durumdur. Aynı zamanda çeşitli hastalıklara bağlı olarak da meydana gelebilir. Bu durumda akıllı lensler kullanılabilir.

Akıllı lens tedavisi günümüzde birçok doktor tarafından tavsiye ediliyor. Bu tedavi kapsamında gözlük takmaya gerek kalmadan bulanıklık sorunu gider. Akıllı lens fiyatları ise tedaviye ve markaya bağlı olarak değişebiliyor.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Akıllı lensler, çeşitli göz kusurlarını gidermek amacıyla kullanılan sağlık ürünlerdir. Aynı zamanda trifokal lens adı ile de biliniyor. Genel olarak katarakt sorununa sahip olan ve de göz merceği işlevini iyi bir şekilde yerine getirmeyen kişilere uygulanır.

40 yaş üstü olan ve gözlük takmak istemeyen hastalar çeşitli akıllı lens fiyatları üzerinden tedavi olabilir. Akıllı lens kullanmaya uygun olup olunmadığının belirlenmesi için önce doktor kontrolü gereklidir. Eğer doktor tarafından onay verilirse tedavi uygulanır.

Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lensler, fiyat bakımından farklılık gösteren ürünlerdir. Sağlık alanında kullanılmak üzere farklı üreticiler tarafından üretilen akıllı lensler bulunuyor. Markaya bağlı olarak da fiyatlar değişiyor. Bu konuda detaylı bilgi almak için uzman bir hekime ya da kliniğe, hastaneye başvurmak gerekir.

Böylece akıllı lens uygulaması hakkında merak edilen şeyler öğrenilebilir. Tedavi için kullanılacak akıllı lens fiyatları, doktor tarafından yapılan muayeneden sonra hastaya belirtilir.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Bulanık görüşe sahip olan kişilerde bu duruma neden olan pek çok etken olabilir. Miyopi, hipermetrop, astigmatizm gibi göz hastalıkları nedeniyle bulanık görme tedavisine ihtiyaç duyulabilir.

Aynı zamanda yaş ilerlemesi nedeniyle ortaya çıkan bazı rahatsızlıklar da bulanık görmeye neden olabilir. Bununla birlikte kronik kuruluk, şeker hastalığının göze etki etmesi, retinada zar oluşumu gibi şeyler de bulanık görüş tedavisi gerektirir.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Gözde meydana gelen bulanıklık hastalığını çözmenin farklı yolları vardır. Cerrahi yöntemler ise bunların başında gelir. Bulanık görüş için ameliyat, oldukça sık gereken ve tercih edilen bir yoldur. Farklı katarakt ameliyatı fiyatları üzerinden bu sorun çözülebilir. Aynı zamanda sebebe bağlı olarak başka cerrahi işlemler de uygulanabilir.

Bulanıklık tedavisinde göz damlası ve ilaç kullanımı da yapılabilir. Bu sayede de basit ve etkili yollar ile bulanık görme sorunu giderilebilir. Aynı zamanda vitamin içeren koruyucu yöntemlere de doktor tavsiyesi ile başvurulabilir.

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Katarak ameliyatı, insan gözünde bulunan merceğin yapay bir mercek ile değiştirilmesini ifade eden operasyondur. İnsanlarda bulunan mercek, saydamlığını yitirir ise gözde bulanma ve odak kaybı meydana gelir. Bunun için yeni bir mercek gerekir ve yapay lensler bu sorunu çözer.

İşlevini kaybeden lensin özel cihazlar ile çıkarılmasına ve yeni lensin takılmasına ise katarakt ameliyatı deniyor. Ödenmesi gereken katarakt ameliyatı fiyatları ise yapılacak işleme ve tedaviye bağlı olarak değişir.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

Katarakt ameliyatında temel işlem mercek değişimidir. İlk olarak gözde ufak bir kesit açılması için işlem yapılır. Daha sonra ise gelişmiş ve teknolojik cihazlar yardımı ile lens küçük kısımlara ayrılır. Ayrılan kısımlar içerisinden matlaşan bölümlerin çıkarılması sağlanır.

Çıkarılan kısımlar yerine ise yapay mercek yerleştirilir ve ameliyat biter. Kornea kendi kendine iyileşme özelliğine sahiptir. Ameliyat hakkındaki bilgiler ve katarak ameliyatı fiyatları doktor tarafından hastaya bildirilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu