Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Akıllı lens çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak göz merceğinde kaynaklı olarak meydana gelen göz problemlerini tedavisinde kullanılır. Özellikle gözlük kullanmak istemeyen kişiler akıllı lensleri tercih ederler. Genellikle akıllı lens kırklı yaşların üzerindeki hastalara önerilir.

Ancak bazı durumlarda daha erken yaşlarda da akıllı lens ameliyatı yapılabilir. Akıllı lens fiyatları her yıl farklılık gösterdiğinden detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği sağlık kurumu ile iletişime geçilmelidir.

Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lens fiyatları lensin kalitesini modeline göre farklılık gösterir. Akıllı lens fiyatları ile ilgili güncel ve detaylı bilgi için işlemin yapılacağı sağlık kliniği arayabilirsiniz.

Akıllı lens fiyatları hastanın sahip olduğu özel sağlık sigortasına göre değişebilir.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Bulanık görme, görüş alanında puslu görme, beyaz görme ve odaklanma problemleri gibi sorunlara sebebiyet veren bir göz rahatsızlığıdır.

Bulanık görme çeşitli göz problemlerinde kaynaklı veya nörolojik sorunlardan dolayı meydana gelebilir. 40’lı yaşların üzerindeki birçok kişide katarak, astigmat, miyop gibi göz hastalıkları görülebilir.

Meydana gelen bu göz rahatsızlıkları bulanık görmeye sebebiyet verir. Bunun yanı sıra göz travmaları ve yaralanmaları veya nörolojik rahatsızlıklardan kaynaklı olarak da bulanık görme ortaya çıkabilir. Tansiyon, diyabet gibi kronik rahatsızlığı bulunan kişilerde de bulanık görme çok sık rastlanan bir durumdur.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bulanık görme tedavisi için öncelikle bu durumunneden meydanageldiği teşhis edilmesi gerekir. Uzman göz doktoru tarafından detaylı göz muayenesi gerçekleştirilerek bulanık görmeye sebebiyet veren durum teşhis edilmelidir.

Bazı hastalarda tek yönlü bulanıklaşma görülürken bazı hastalarda hem sağ hem de sol tarafta tamamen bulanık görme görülebilir. Bulanık görme katarakt, miyop göz problemlerinden kaynaklı ise öncelikle bu hastalıkları tedavi edilmesi gerekir.

Diyabet ve tansiyon hastalarının dengeli beslenmeye özen göstererek şeker ve tansiyon seviyelerini belirli bir düzeyde tutmaları gerekir. Bulanık görmeye sebebiyet veren hastalığın tedavi edilmesi sonrasında bulanık görme baş ağrısı gibi sağlık problemleri de ortadan kalkar.

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Yaşın ilerlemesi veya çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak sonrasında göz merceğinde hasar meydana gelebilir. Net görmeyi ve renkleri ayrıştırmaya sağlayan göz merceğinde meydana gelen sorunlar kişilerde bulanık görme, uzağı ve yakını görememe gibi birçok probleme sebebiyet verir.

Hassas bir yapıya sahip olan gözde meydana gelen görme problemlerin de erken teşhis ve tedavi oldukça önemlidir.

Katarakt ameliyatı belirli yaşın üstündeki birçok kişiye yapılan hasarlı göz merceğinin çıkartılarak yerine yapay mercek yerleştirilmesi işlemidir. Katarakt ameliyatı fiyatları hastaya uygulanacak tedavi yöntemlerini göre değişiklik gösterir.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

Katarakt ameliyatı öncesinde uygulama yapılacak göz uyuşturulur. Daha sonra hasar görmüş ve yıpranmış göz merceği çıkarılır ve yerine yapay bir mercek yerleştirilir. Katarakt ameliyatı sonrasında genellikle hastalar aynı gün taburcu edilir.

Genellikle 45 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yapılan katarakt ameliyatı ile katarakt belirtileri ve septomları tedavi edilir. Katarakt ameliyatı fiyatları işlemi gerçekleştirecek hekimin uzmanlığı ve profesyonelliğine göre farklılık gösterebilir.

Katarakt Ameliyatı Riskleri

Katarakt tedavisinde en etkili tedavi yöntemi olan katarakt ameliyatı uzman ve deneyimli hekimler tarafından yapılmasıyken katarakt ameliyatı fiyatları bu durumu etkiler. Katarakt ameliyatı çok konforlu ve basit bir işlemdir. Ancak çok nadiren de olsa bazı kişilerde ameliyat sonrasında enfeksiyon, kanama gibi riskler meydana gelebilir.

Aynı zamanda bazı kişiler de göz hasarları görülebilir. Katarakt ameliyatı öncesinde hastaların detaylı bir şekilde muayenesinin yapılması varsa diğer göz problemleri ile ilgili de bilgi sahibi olunması gerekir.

Katarakt ameliyatlarında bazı durumlarda göz içine yerleştirilen yapay lensin kayması sorunları yaşanabilir. Katarakt ameliyatı fiyatları ve ameliyat sonrasında herhangi bir komplikasyon oluşmaması için uzman hekim tarafından detaylı muayene yapılması ve gerekli tedavi yöntemleri belirlenmelidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu