Sponsorlu Bağlantılar

Armut Vücut Tipi Nasıl Giyinmelidir?

Armut Vücut Tipi Nasıl Giyinmelidir?

Armut vücut tipi, kalçanızın göğsünüzden büyük ve belinizin belirgin olduğu vücut tipidir. Armut beden giydirirken amaç, üst gövdeye hacim kazandırmak, ince beli öne çıkarmak ve alt gövdeyi denge için zayıf göstermektir.

Küçük veya normal göğüsler, ince bel, geniş kalçalar armut vücut tipinin özellikleri arasındadır. Armut vücut tipi, üçgen vücut tipi olarak da bilinir. Armut vücut tipine sahipseniz bel bölgenizi öne çıkarmalısınız. Armut şeklinde bir vücuda sahip olmanın, yani ağırlığınızın çoğunu kalçalarınızda taşımanın ve daha dar bir bele sahip olmanız demektir. Bu vücut tipi için en uygun giyim straplez kesimler olur.

Armut Vücut Tipi Nasıl Yapılır?

Omuzlarınız kalçalarınızdan daha dar, beliniz belirgin ve kalçalarınız oldukça hacimlidir. Uyluklar ve alt bacaklar da oldukça güçlü bir şekilde gelişmiştir. Armut vücut tipi kalçaların üzerinde biten uzun üstleri tercih etmemelidir. Omuz ve boyun çizgisinin yanı sıra ince beliniz de kullanmanız ve vurgulamanız armut tipi vücut için oldukça önemlidir.

Armut vücut tipi vücuda sahip kadınlar daha yüksek sırt dikişi olan pantolonları seçmelidir. Dar kot pantolonlar bu tip vücuda sahip olanlar için çok uygun değildir. Armut vücut tipi uygun olan kimseler yüksek bel pantolon seçmeleri çok daha doğru olacaktır.

Kum Saati Vücut Nedir?

Kum saati vücut tipine sahip kişilerin vücut ölçülerinin orantılı olması gerekir. Bu vücut yapısının en güzel özelliği hemen hemen her kıyafeti rahatlıkla taşıyabilmesidir.

Kum saati bir vücuda sahipseniz, o bölgeyi daha belirgin hale getirecek pantolon ve eteklerden kaçınmak doğru olacaktır. Kum saati vücut şeklinde bir vücut yağının vücuda daha eşit dağılması sağlanır.

Kum saati şekline sahip kişiler genellikle yüksek metabolizmaya sahiptir ve kolayca yağ yakabilirler. Kum saati vücut tipinde yuvarlak kalçalar ve dar bel arasındaki geçiş vücudun en önemli özelliğidir.

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Elma vücut tipi genel olarak dairesel veya yuvarlak şekil olarak da bilinir. Omuzlarınız, beliniz ve kalçalarınız oldukça düzgün ancak kalça ve omuz daha dar olur. Vücut şekliniz neredeyse tamamen kemik yapınıza bağlıdır. Burada bilinen en büyük yanlış vücut yapısının kiloya bağlı şekillendiği fikridir. Ancak önemli olan kemik yapısıdır.

Göğüs, bel ve karın çevresinde gereksiz hacim oluşmasını önlemek için gerekli egzersizleri yapmanız oldukça önemlidir. Bu vücut tipine sahip olmak isteyenler kalçalarını ve baldırlarını güçlendirme çalıştırmalıdır. Bu vücut tipinde üst vücutta çok fazla ağırlık olduğu için karın ve sırt kaslarını güçlendirmek de önemlidir.

Bodyshape Nedir?

Bodyshape cihazları sağlıklı zayıflama ve canlı bir yaşam tarzı için oldukça pratik bir gereçtir. Günümüzde bu vücut alanı cihazları özellikle bölgesel zayıflamada oldukça etkilidir. Hızlanan kan dolaşımı sayesinde cilt ve kaslar daha sağlıklı bir hale gelir.

Bu cihazlar sayesinde daha ince aynı zamanda daha güçlü olursunuz. Bodyshape cihazları sayesinde dokulara kan akışı artar ve bunun sonucunda metabolizma hızlanır. Bu sayede ise yağlarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Bodyshape Cihaz Fiyatları

Sağlıklı ve zayıf görünmek hem kadın hem de erkek için son derece önemlidir. Bu nedenle bodyshape cihazları son derece ilgi çeken cihazlar arasında yerini almıştır. Bu cihazla kişinin fit ve sağlıklı görünmesi için son derece önemlidir.

Bu cihazları satın alırken maliyetlerin yanı sıra kalitesi ve özellikleri de büyük önem taşır. Güvenilir ve gerçekten kaliteli bir bodyshape cihazı almak için mutlaka detaylı bir araştırma yapmalı öyle karar vermelisiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu