Gündem

Boşanma ve Evlilik Sözleşmesinde Avukatlık Hizmetleri

Boşanma ve Evlilik Sözleşmesinde Avukatlık Hizmetleri

Günlük yaşam içerisinde pek çok kişinin evlilik, boşanma, miras ya da daha farklı birçok nedenle avukatların hizmetine ihtiyaç duyarlar. Alanında uzman olan ve avukatlık, danışmanlık ve arabuluculuk hizmetlerini sürdüren Avukat Penbe Üner Keskin, evlilik sözleşmesi ve diğer tüm alanlarda hizmetler sunuyor. Davalarında oldukça başarılı sonuçlar alan ve tüm mağduriyetleri kısa sürede sonuçlandılar Avukat Penbe Üner Keskin ve dava konuları ile ilgili her türlü ayrıntıyı internet sitesinden de öğrenilebilir.

Evlilik Sözleşmesi Ne Anlama Gelir?

Evlilik sözleşmesi, evli çiftlerin veya evlenecek olan çiftlerin, boşanma sırasında ve gelecekte boşanma ihtimaline karşı sıklıkla imzaladıkları bir sözleşmedir. Temel olarak, mülklerini paylaşmak için çiftler arasındaki bir anlaşmaya dayanır. Evlilik akdi Türk medeni hukukunda mal akdi şeklindedir. Bu anlaşma, gelecekte ortaya çıkabilecek ortak mülkiyet paylaşımı sorunlarının çözümüne hizmet etmektedir.

Boşanma Davası

Evlilik sözleşmesinin yanında günümüzde pek çok kişinin ihtiyacı olan boşanma avukatı hizmetleri için de ilgili siteden randevu alınabiliyor ve daha detaylı bilgiler elde edilebiliyor. Evliliğini sürdürmekte zorlanan ve ayrılmak isteyen çiftlerin en az hasarla boşanmalarının önündeki engeller etkili bir avukatlık hizmeti ile sağlanabilir.

Evlilik Sözleşmesinin İmzalanması

Çiftler için en ilginç sorulardan biri nasıl bir evlilik sözleşmesi yapmak istedikleridir. Bu sözleşmenin hukuka uygun ve geçerli olabilmesi için bazı şartları taşıması usul ve esas yönünden doğru olarak yapılması gerekir.

Evlilik sözleşmesinin usule uygun olarak yapılmasının 3 temel şartı şunlardır;

  • Ehliyet sahibi kişiler tarafından yapılması; sözleşme imzalayacak olan kişinin kısıtlı, zihinsel engelli ve çocuk yaşta olmaması
  • Sözleşmenin muhakkak noter onaylı olarak taraflarca imzalanması; noter onayı olmayan evlilik sözleşmelerinin geçerliliği bulunmaz.
  • Evlilik sözleşmesini tarafların hür iradeleri ile ıslak imza ile imzalamaları
  • Türk hukuk sistemine göre, işini iyi yapan ve tecrübe sahibi avukatlar tarafından yeniden yargı mercilerine başvurarak, boşanma davası açarak evlilik sözleşmesinin hukuken sona ermesi mümkündür.

Avukatlık Hizmetleri Nelerdir?

Avukat Penbe Üner Keskin, alanındaki üstün başarıları ve tecrübesi ile pek çok konuda danışmanlık, arabuluculuk ve avukatlık hizmetlerini yürütüyor.

Eşler arasında yaşanan anlaşmazlıklara bağlı olarak verilen avukatlık, arabuluculuk ve danışmanlık hizmetleri şunlardır;

  • Velayet davalarında verilen avukatlık, arabuluculuk ve danışmanlık hizmetleri
  • Nafaka davalarında verilen avukatlık, arabuluculuk ve danışmanlık hizmetleri
  • Tazminat davalarında verilen avukatlık, arabuluculuk ve danışmanlık hizmetleri
  • Evlilik sözleşmesi ve mal rejimi konularında verilen avukatlık, arabuluculuk ve danışmanlık hizmetleri

Türk medeni hukukunun ilgili maddeleri ve hükümleri ile söz konusu dava türlerinde etkili bir danışmanlık ve avukatlık hizmetleri için bugün sayısız vatan Avukat Keskin’in sitesinden hizmetler ve randevu alabiliyor.

Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Genel olarak, çekişmeli ve anlaşmanın olmadığı boşanma davası herhangi bir mahkemede açılabilir. Taraflar, uygun gördükleri mahkeme binasında aile mahkemesi nezdinde anlaşmalı boşanma davası açabilirler. Aile hukuku taraflarca hazırlanan oklar üzerinde ancak ağırlıklı olarak boşanma protokolünde yer alır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu