Sponsorlu Bağlantılar

Bulanık Görme Tedavisi

Bulanık Görme Tedavisi

Uzağı ya da yakını görememe olarak bilinen bulanık görme, her yaşta görülebilen bir hastalıktır. Oldukça yaygın olan bu hastalık çoğunlukla erken yaşlarda ortaya çıkar ve tedavi edilmediğinde ilerler.

Bulanık Görme Nedir ve Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Çocukluk dönemlerinden itibaren görülebilen bulanık görme, pek çok nedenden dolayı meydana gelebilir. Miyop nedeniyle görememe durumu genellikle genlere bağlıdır. Ortaya çıktığı andan itibaren ilerlemeden tedavi edilmesi gerekir.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Miyop, hipermetrop, astigmat ve katarakt gibi durumlarda bulanık görme meydana gelebilir. Bunların yanı sıra uzun süre yakın mesafeye bakmak ya da televizyon izlemek de bulanık görmeye neden olabilir. Detaylı göz muayenesi ile nedeni tespit edilebilir.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde bulanık görmenin pek çok tedavisi vardır. Mercekler ve akıllı lensler en sık uygulananlar arasındadır. Bulanıklık derecesi ilerlediği taktirde cerrahi yöntemlere başvurulur. Tedavi yöntemi teşhise göre belirlenir.

Katarakt Ameliyatı Ne Zaman Gerekir? Kimler Olmalıdır?

Katarakt ameliyatı her yaşta meydana gelebilecek bir görme bozukluğudur. Görme düzeyi %60’ın altına düşen kişiler operasyon olmalıdır. Diğer tedavi yöntemleri fayda etmediğinde ameliyatın yapılması gerekir.

Katarakt Nasıl Oluşur?

Göz merceğinin arka kısmında yer alan korneanın saydamlığını kaybetmesi ile katarakt oluşur. Matlaşma oluştuğundan net görme ortadan kalkarak bulanık görüş meydana gelir. Göz merceğinde görülen kesiklik ve çizgiler katarakt olarak bilinir.

Katarakt Belirtileri Nelerdir?

Uzağı ve yakını net görememe kataraktın en belirgin belirtileri arasındadır. Güneşe ve ışığa karşı hassasiyet, renkleri zor algılama, gözlük numarasının sürekli değişmesi ve güneşli günlerde zor görme yer alır.

Katarakt Türleri Nelerdir?

Kataraktın türleri yerine göre adlandırılır. Günümüzde sıklıkla rastlanan lens merkezini etkileyen türüdür. Lensin kenarını ve arkasını etkileyen türleri de vardır. Doğuştan meydana gelen katarakt diğer türlerine oranla daha az görülür.

Katarakt Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Katarakt ameliyatı günümüzde sıklıkla uygulanan tedavilerdendir. Cerrahi ya da lazer tekniği kullanılarak uygulanır. Katarakt ameliyatı fiyatları ameliyatın çeşidine göre değişir. En yaygın olan lazer tekniği basit ve uygun fiyata uygulanan çeşitlerindendir.

Katarakt Ameliyatım İçin Hangi Mercek Uygun?

Katarakt ameliyatında kullanılan mercekler hastadan hastaya göre değişkenlik gösterebilir. Kataraktın ilerleme düzeyine göre uzman doktor tarafından mercek belirlenir. Katarakt ameliyatı fiyatları kullanılan merceğin kalitesine ve ömrüne göre belirlenir.

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Görme düzeyinde azalma sorunu yaratan katarakt, ameliyat çeşitleri ile tedavi edilebiliyor. Katarakt ameliyatı fiyatları, tedavi yöntemine, uzman hekim tercihine, klinik seçimine ve kataraktın seviyesine göre değişir. Fiyatlar esnek şekilde hastalara sunulur.

Akıllı Lensin Yararları ve Avantajları Nelerdir?

Hipermetrop, miyop, astigmat ve görme problemi yaşayanlarda en yeni tedavilerden olan akıllı lensler uygulanıyor. Görme sorununu kalıcı çözen tedavi yöntemlerindendir. Ömür boyu kullanıma uygundur. Aynı zamanda akıllı lens fiyatları her bütçeye uyum sağlar niteliktedir.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Akıllı lensler, katarakt hastalığı olanlarda, kırma problemi yaşayan hastalarda ve gözlük kullanmak istemeyen bireylerde uygulanabilen bir yöntemdir.

Akıllı Lens Uygulamasının Zararları veya Yan Etkileri Var Mı?

Günümüzde göz problemi yaşayan hastalara uygulanan akıllı lenslerin sağlığa zararı yoktur. Yan etkiler operasyon sonrasında kısa sürede ortadan kalkar.

Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lens fiyatları, her sene piyasaya göre belirlenerek yenilenir. Uygulanacak olan lensin kalitesine, uygulama tekniğine, uzman doktor seçimine göre fiyatları değişebilir. Akıllı lens fiyatları görme sorunu yaşayan hastaların kolaylıkla tedavi olabilmeleri için uygun fiyat aralığında uygulanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu