Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudaklara uygulanan dolgular sayesinde hacimli ve gösterişli olmasını sağlar. İlerleyen yaşlar veya doğuştan gelen durumlardan kaynaklı olarak dudak yapısında bozukluk meydana gelir. Dudaklardaki sorunu giderebilmek adına genelde cerrahi ya da estetik uygulamalar tercih edilir. Fakat dolgu uygulamalarının acısız ve kısa sürede gerçekleştirilmesinden dolayı daha fazla tercih edilme oranı artıyor.

Dudağa istenilen hacim ve form verilmesiyle birlikte işlem gerçekleştirilmiş olur. İşlem 15-30 dakika arasında gerçekleştirilir ve yaklaşık olarak 12 ay boyunca etkisi görülebilir. Fiyatlarda değişkenlik görülmesi mümkündür. Bunun için mutlaka işlemin yapılacağı merkez ile görüşme sağlayarak dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi alınması gerekir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulama süresi 15-30 dakika arasında değişkenlik gösteren dudak dolgusu, hekimler tarafından gerçekleştirilir. İşlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka güvenilir ve tecrübeli hekimlerden yardım alınmalıdır. Bu esnada dudak dolgusu fiyatları hakkında da bilgi alınması durumunda, daha doğru kararların verilmesine yardımcı olacaktır.

İşlem öncesinde dudak çevresine anestezik krem sürülmüş olur. Daha sonra etkisini gösteren kremden sonra dolgu işlemine geçilir. Hastaya uygun dolgu doz miktarı ayarlandıktan sonra enjeksiyondan yardım alınır. Enjeksiyon yardımı ile dudak içine dolgu enjekte edilir. Hekim eli ile dolguyu dudaklara eşit miktarda dağıtarak, daha düzgün görünüm elde etmiş olur.

Dolgu Uygulamaları Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Dolgu uygulamalarının yapıldığı bölgeler merak konusu olmuş olsa da dudak dolgusu fiyatları da bir o kadar merak konusu olabilir. Çünkü tercih edilen dolgu uygulamalarının dudaklara yapıldığı bir durum söz konusudur.

Dudaklar çok fazla dikkat çeken organlardan bir tanesidir. Bununla birlikte birçok dolguda yapılabilir. Ancak hem sağlık hem de maddi açıdan işlemin öğrenilmesi gerekir. Çünkü dudak dolgusu fiyatları size yapılacak işleme göre yüksek olabilir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Cerrahi uygulamaya göre burun dolgusu fiyatları daha uygundur. Bu sebepten dolayı cerrahi uygulama gerektirmeyen işlemlerde dolgu uygulaması gerçekleştirilir. Kısa süre içinde yapılır ve işlem öncesinde anestezi uygulanır. Bu sayede ağrı, sızı açığa çıkmadan çok kısa sürede dolgu yapılır. Etkisini hemen gösteren uygulama şeklidir.

Uygulanan dolgular, kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu yüzden dolgu miktarı değişkenlik gösterdiği için burun dolgusu fiyatları da değişkenlik göstermiş olur. Fiyatlarda görülen değişkenliğin çeşitli nedenlerle mevcuttur. Kesin olarak burun dolgusu fiyatlarına rastlamak mümkün değildir. Bunun için ilgili yerlerle görüşme sağlanması ve bilgi alınması daha doğrudur.

Burundaki şekil bozukluğu estetik operasyonlarla giderilebilir. Fakat cerrahi uygulama gerektirmediği durumlarda işlem gerçekleştirilebilir. İşlem öncesinde hastanın estetik operasyona uygun olup olmadığına bakılır. Gerekli tahliller ve tetkikler gerçekleştirildikten sonra hastaya randevu verilir. Ön muayene gerçekleştirilerek burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi sahibi de olunabilir.

 

Nazolabial Dolgu Nedir?

Güldüğümüzde burun kanatlarının bitişinde ve dudak kenarında meydana gelen gülüş çizgisi ortaya çıkar. Genç yaşlarda görülen bu durum kişiyi rahatsız etmez. Fakat ilerleyen yaş nedeniyle bu çizgi belirginleşir ve kötü görüntü ortaya çıkarır. Sorunu ortadan kaldırabilmek için nazolabial dolgu uygulaması gerçekleştirilmiş olur.

Böylelikle belirginleşen gülme çizgisi ortadan kaldırılır ve daha estetik, doğal görünüm ortaya konulmuş olur. İşlem süresi hastadan hastaya değişkenlik gösterir fakat dolgunun etkisini 1,5-2 yıl arasında görmek mümkündür. Uzun süreli etkili olmasından dolayı herkes tarafından rahatlıkla ve güvenle tercih edilebilir.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Hastanın işlem sırasında ağrı, sızı çekmemesi için öncesinde anestezik krem kullanılır. İşlemin yapılacağı bölgeye krem sürülür. Daha sonra enjektör yardımıyla derin çukurların ve olukların oluştuğu yerlere dolgu enjekte edilir.

Yapılan nazolabial dolgu uygulamasında dolgunun hepsi enjekte edilmez. Çünkü tamamının enjekte edilmesi durumunda hastayı rahatsız edebilecek duruma gelebilir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Dolgu uygulamalarının kişiye özel yapılmış olur. Bu sebepten dolayı kesin olarak bir fiyat bilgisine rastlamak mümkün değildir. Her sene çeşitli nedenlerden dolayı değişkenlik gösteren fiyat bilgisi için mutlaka işlemin yapılacağı merkez ile görüşme sağlanmalıdır. Böylelikle nazolabial dolgu fiyatları için daha kesin ve doğru bilginin alınması sağlanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu