Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de dünde pozitif seyir izlendi ve %1.74 oranında değer kazanımı ile 75.50 $’dan kapanış gerçekleşti. Brent Petrol’de alım iştahının güçlendiği görlürken kısa vadeli göstergelerde toparlanma belirginleşiyor. Dün 75.50$ direncinden gerçekleşen kapanışı son 2 günde etkili olan yükseliş hareketinin devamı açısındasn olumlu buluyoruz. Bu direncinin üzerinde tutunulması halinde yılın son haftasında tepki ataklarının devamını görebiliriz. Bu nedenle bugünkü kapanışı önemli buluyoruz. 75.50$ seviyesinin üzerinde ger.ekleşecek yükselişlerde 77.50 ve 81$ seviyeleri üst dirençler olarak takip edilebilir.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da dün alıcıların daha istekli olduğu görülürken, günün genelinde yaşan pozitif seyir izleyen Ons/Altında %0.94 oranında değer kazanımı ile 1805$ seviyesinden günü tamamladı. Gün içi hareketlerde 1814$ seviyesini ilk ara direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin aşılması harekte ivme kazandıracaktır. Yaşanacak yükselişlerde 1834 $ seviyesini ise kısa vade de ilk önemli direnç olarak verebiliriz.

GRAM ALTIN Dün %2.60 oranında değer kaybederek 707 TL seviyesinden kapanan Gram altın da son günlerde etkili olan zayıf seyrin sürdüğünü görüyoruz. 50 günlük üssel ortalamasının üzerinde tutunma çabasını gördüğümüz Gram altında 705 seviyesi ilk destek seviyesi olarak takip edilebilir. Bu desteğin kırılması halinde gün içi hareketlerde 680 ve 640 seviyelerini alt destekler olarak takip edilebilir. 770 TL seviyesini ise kısa vadede ilk direnç seviyesi olarak verebiliriz.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’de kısa vadeli yükseliş hareketi etkili olurken, dün %0.34 oranında değer kazanımı ile 22.81 $ seviyesinden tammaladı. Kısa ve orta vadeli göstergelerin toparlanıyor olmasını yükseliş hareketinin devamını destekliyor. 22$ desteğinin üzerinde yaşanabilecek yükseklişlerde ise 23 ve 23,70$ seviyeleri ksıa vadeli dirençler olarak takip edilebilir.

EURUSD EUR/USD paritesinde dar bantta sıkışık seyir sürerken, parite %0.49 oranında değişim ile 1.1333 seviyesinden gün tamamlandı. 1.12 seviyesi destek konumunu korurken, 1.1360-1.1380 bandını kısa vadede önemli dirençler olarak takip ediyoruz. Yükseliş denemelerinin ivme kazanabilmesi için bu seviyenin üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

DXY DXY’de endeksi de son günlerde dar batta yatay hareket ederken dünü 96.07 seviyesinden tamamladı. Son günlerde yaşanan sıkışma sonrasında teknik göstergelerdeki zayıflamaya rağmen, ana trendde şimdilik bir bozulma görmüyoruz Haftalık bazda 95.80 ve 96.90 destek direnç bandının kırıldığı yönde hareketlerin hızlandığını görebilriiz.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu