Sponsorlu Bağlantılar

Göz Kayması Belirtileri

Göz Kayması Belirtileri

Bu rahatsızlık için daha çok göz kayması tedavisi uygulanır ama bazen de cerrahi müdahale tercih edilir. Bu nedenle alanında uzman kişilerin gerekli tanılamaları yapması uygun tedavi yöntemleri ile müdahale etmesi gerekir. Göz kayması belirti veren bir göz problemidir. En yaygın görülen belirti ise gözlerin yanlış bir şekilde hizalanmasıdır.

Gözde görülen bu asimetri problemi dışarıdan açık bir şekilde görülür. Göz kayması yeni doğan bebekte görülebileceği gibi sonradan da ortaya çıkan bir problemdir. Hem göz sağlığı için hem de estetik açıdan göz kayması tedavisi önem verilmesi gereken bir konudur.

Göz Kayması Ameliyatı

Göz paralelliğinin bozulması ile birlikte şaşılık ortaya çıkar. Bu durum kişilerde estetik kaygıya ve özgüven eksikliğine neden olur. Bu doğrultuda yapılan göz kontrolü sonucunda göz kayması ameliyatı ile hastalara uygulanır.

Yapılan ameliyatların başarı oranı kişiden kişiye değişir. Çünkü gözlerde bulunan kayma ve görme durumu her hastada aynı değildir. Dolayısıyla hastaların bu konuda detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi gerekir. Böylece ameliyat sonrası hasta her duruma hazır hale gelir.

Göz kayması ameliyatı anestezik damla ile yapılır. Yapılan işlemle göz küresinin etrafında kalan kaslar güçlendirilir. Bunun dışında kasların etki noktaları değiştirilerek gözün yeniden simetrisi sağlanır.

Göz Kayması Kimlere Uygulanır?

Göz kayması ameliyatı daha çok şaşılık problemi bulunan hastalara uygulanır. Göz kayması problemi bulunan küçük çocuklara gözlük kullanımı önerilir. Fakat yetişkinlere ameliyat tercih edilir. Yapılan cerrahi müdahale ile göz kaslarının güç oranları eşitlemeye çalışılır.

Hastanın ihtiyacı doğrultusunda kasların gücü arttırılır ya da azaltılır. Böylece her iki göz paralel bir yapıya kavuşur. Göz kayması ile ilgili hastaların merak ettiği bir diğer konu ise ameliyat sonrası gözlerde yeniden kayma olur mu sorusudur. Bu durum her hastada aynı şekilde ortaya çıkmaz. Bazı hastalarda göz kayması tekrarlarken bazılarında ise böyle bir problem bir daha yaşanmaz.

Göz Kayması Ameliyat Fiyatları

Gözlük ve lens kullanımına rağmen gözlerde kayma devam etmesi halinde göz kayması ameliyatı tercih edilir. Ameliyat fiyatları kliniklerin güncel fiyat politikası ile yakından bağlantılıdır. Bu nedenle göz kayması ameliyatı olacak hastaların fiyatlar hakkında detaylı bilgilendirilmesi gerekir.

Göz Kayması Tedavisi Yöntemleri

Göz kayması her iki gözün birlikte hareket edememesi durumudur. Yanlış şekilde hizalanan gözler estetik olarak kişiyi rahatsız eder. Göz kayması tedavisi için öncelikle gözlük ve lens kullanımı önerilir. Fakat ileri düzey göz kayması problemi bulunan hastalara tek bir çözüm yolu sunulur oda ameliyattır. Yapılan cerrahi müdahale ile merceğin dışındaki kaslar ihtiyaca göre güçlendirilebilir ya da zayıflatılır.

Göz Felci Tedavisi Nedir?

Yaşlanma ile birlikte göz damarlarında yaşanan tıkanıklıklar göz felci oluşumuna sebebiyet verir. Yaşı ilerlemiş diyabet ve yüksek tansiyon hastalarının göz felcine karşı dikkatli olması gerekir. Bu hastalık beyinden göze gelen sinirlerin hasara uğrayarak asıl işlevini yerine getirmemesi ile ortaya çıkar. Dolayısıyla göz doktorları bu konuda sinirlere önem vererek buradaki damarların genel durumunu analiz etmeye çalışır. Yapılan incelemeler sonucunda hastalara en uygun tedavi yöntemleri ile müdahale edilir.

Göz felci tedavisi için günümüzde geliştirmem farklı uygulamalar bulunur. Hastanın sağlık durumu ve göz felci boyutu göz önüne alınır. Hastalara daha çok göz kapağı düşüklüğü ameliyatı yapılır. Göz felcinin neden olduğu çift görme durumlarında ise prizmatik cam kullandırılır. Bu şekilde hastalar tek görmeye başlarlar.

Göz Felci Tedavi Fiyatları

Bu fiyatlar tedavinin yaptırıldığı hastane ye göre farklılıklar gösterebilir. Göz felci tedavi ücretleri güncel hali ile merak eden hastalara sunulur.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu