Sponsorlu Bağlantılar

Göz Kaymasının Nedenleri

Göz Kaymasının Nedenleri

Göz kayması tedavisi son yıllarda geliştirilen farklı çözüm yöntemleri ile etkili bir şekilde düzeltiliyor. Her iki gözde bulunan asimetri problemleri kişiyi ciddi manada rahatsız eder. Göz kayması olarak adlandırılan bu olay halk arasında şaşılık olarak da isimlendirilir. Göz kaymasının birçok nedeni bulunuyor.

Öncelikle olarak genetik geçiş söz konusudur. Yani ailede bu tür bir problemin olması diğer aile üyeleri için de risk oluşturur. Anne adayının hamilelik sürecini zor geçirmesi ve erken doğum gibi problemlerle karşılaşması, miyop, astigmat ve hipermetrop gibi göz rahatsızlıkların bulunması göz kaymasını tetikler.

Bu belirtilerin bulunması halinde zaman kaybetmeden göz taraması yaptırmak ve göz kayması tedavisi için uygulanan tekniklerden uygun olanı tercih etmek gerekir.

Göz Kayması Ameliyatı

Gözlerin paralelliğini yitirmesi sonucunda şaşılık meydana gelir. Gözlerden biri normal bakarken diğer göz aşağı ya da yukarı doğru kayabilir. Göz kayması ameliyatı daha çok yetişkin hastalar için uygun bir işlemdir.

Hatta bazı durumlarda istenilen düzeltme sağlanamayacağından dolayı ameliyat tekrarlayabilir. Bu nedenle ameliyatın başarılı olabilmesi için bu konuda doktorun deneyimli olması, hastanın tüm taramalarının yapılması ve görme düzeyinin belirlenmesi gerekir.

Göz Kayması Kimlere Uygulanır?

Göz kayması ameliyatı çocuklara ve yetişkinlere uygulanır. Göz simetrisini sağlamak adına yapılan cerrahi işlem doğrultusunda genel anestezi eşliğinde ameliyat uygulanır.

Göz Kayması Ameliyat Fiyatları

Güncel göz kayması ameliyat fiyatları kliniklerin fiyat politikası doğrultusunda belirlenir. Bu nedenle Göz kayması ameliyatı olacak hastaların öncelikle klinik belirlemesi ve buradan fiyat bilgisi hakkında detaylı bilgi sahibi olması gerekir.

Göz Kayması Tedavisi Yöntemleri

Göz sağlığı ihmale gelecek bir konu değildir. Bu nedenle göz kayması tedavisi için geliştirilen yöntemler bulunuyor. Gözde az düzeyde kayma olması halinde gözlük kullanımı önerilir. Kimi zaman göz egzersizleri ve gözlerden birini kapama yöntemi de tercih edilir.

Bu yöntemlerin tercih edilmesinin en önemli amacı göz küresi dışında bulunan zayıf kasların güçlü hale getirilmesinin amaçlanmasıdır. Göz kaymasında en son aşamada göz ameliyatı tedavisi bulunur.

Göz Felci Tedavisi Nedir?

Genetik faktörler ve çevresel etmenlerin etkisi ile günümüzde göz felci olarak tanımlanan göz kaslarının hareketsiz kalması ciddi bir göz rahatsızlığıdır. Vücudumuzun görme işlevini yerine getiren ve hayati öneme sahip olan gözlerde yaşlanma ile birlikte pek çok hastalık ortaya çıkar.

Özellikle göz damarlarının tıkanması ve beyinden gelen sinirlerin göz kaslarını hareketsiz bırakması sonucunda göz felci sıklıkla yaşanır. Ayrıca yüksek tansiyon ile şeker hastalarında da göz felci sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Bu tür bir rahatsızlık karşısında zaman kaybetmeden bir uzman hekime görünmek gerekir.

Tıbbi alanda geliştirilen tedavi yöntemleri aynı şekilde göz felci içinde önemli detaylar içerir. Olası bir göz felci için hemen müdahale edilir ve gerekirse göz kapağı ameliyatı uygulanır.

Aksi takdirde hasta sağlığını tehdit eden bu rahatsızlık önemsenmediği zaman göz kaybına sebebiyet verebilir. Bu nedenle göz felci için en doğru tedavi yöntemleri tanılamanın ardından yapılmalıdır.

Göz Felci Tedavi Fiyatları

Görmeyi olumsuz etkileyen göz felci bazı hastalarda 6 ay sonra kendiliğinden geçebilen bir rahatsızlıktır. Fakat bazı hastalarda ise kendiliğinden geçme gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle deneyimli hekimlerden yardım alınarak uygun tedavi yöntemleri ile müdahale edilmelidir.

Göz felci ve çift görme gibi durumlarda prizmatik cam tedavisi uygulanır. Bu tedavi yönteminden olumlu yanıt alınmadığı takdirde ameliyat kaçınılmaz olur. Bu nedenle göz felci tedavi fiyatları farklı şekilde değerlendirilir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu