Sponsorlu Bağlantılar

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme operasyonlarında tüm tetkiklerin yapılmasından sonra hastaya uygun olan yöntemler belirlenir. Memelerin sarkma seviyelerine göre meme ucuna, lolipop ya da ters T şeklinde kesiler açılarak memelerin sarkan kısımları gerilerek yukarı doğru asılır.

Bu süreç 2 saat gibi bir zamanda tamamlanır ve genel anestezi altında olmasından dolayı acı ya da ağrı hissi oluşmaz. Her operasyonda olduğu gibi dikleştirme operasyonlarında da risk bulunur. Bu nedenle uzman hekim önerilerine uyulmasında fayda vardır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Göğüs bölgesinde sarkma ve gevşeme, emzirme sonrası yaşanan hacim kayıpları, meme uçlarının aşağıya dönük ya da memelerin düz olması gibi durumlarda meme dikleştirme operasyonları uygulanabilir. 16 yaşında sağlık sorunu olmayan ve fiziksel gelişimini tamamlamış her birey için uzman hekim muayenesi sonrasında operasyon için uygunluk verilebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatı Nedir?

Memelerde meydana gelen sarkma ve gevşeme gibi estetik sorunların giderilmesinde başvurulan Beylikdüzü meme dikleştirme operasyonları için fiyat bilgisi değişkendir. Bu durumun en önemli nedeni sarkma seviyesine göre uygulanacak olan operasyon yöntemidir. Maliyetleri etkileyecek olan diğer etkenler ise hekimin uzmanlığı, operasyon merkezidir. Mutlaka operasyon öncesinde muayene olunması ve süreç hakkında bilgi alınırken fiyat bilgisinin de detaylı bir şekilde alınması gereklidir.

Meme Büyütme Estetiği

Memelerin estetik ve dolgun görülmesi kadınların istekleri arasında yer alır. Memelerin hacmin arttırılması, daha dolgun ve hacimli görülmesi için en sık tercih edilen operasyonlar Beylikdüzü meme büyütme estetiği uygulamalarıdır.

Uzman hekimlerin muayeneleri sonrasında beklenti ve olması gereken göğüs ölçüleri hesaplanarak sonrasında oluşacak olan görüntü hasta ile paylaşılır. Hastanın durumuna göre farklı yöntemler kullanılarak yapılan operasyon günümüzde başarılı bir şekilde uygulanmasından en sık tercih edilen operasyonlar arasındadır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Göğüs büyütme operasyonları genellikle memeleri küçük olan ya da farklı nedenlerle meme kaybı yaşayan kişilere yapılır. Gelişimsel olarak oluşan meme simetri bozukluklarında, emzirme gibi dönemler sonrasında yaşanan hacim kayıplarında, kanser tedavileri sonrasında tercih edilen bir operasyondur.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüslerin hacim ve dolgunluk kazanması için uygulanan operasyonlarda hastanın durumuna göre farklı yöntemler kullanılır. İmplant yerleştirilmesi, kök hücre nakli ya da yağ dokusu kullanımı olarak 3 farklı yöntemle meme büyütme yapılabilir. Kullanılan yöntemlerin doğru olması, implantların kaliteli malzemelerden olması ve hekimin uzmanlığı operasyon başarısı açısından oldukça önemlidir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Göğüslerin büyük olmasından dolayı hem estetik hem de sağlık sorunları yaşanmasının önüne geçmek için Beylikdüzü meme küçültme estetiği tercih edilir. Operasyon kararı sonrası ön hazırlık olarak mamografi ve meme ultrasonu gibi tetkiklerin yapılması önemlidir.

Operasyon öncesinde mutlaka sigara ve ilaç kullanımı kesilmelidir. Yeme içmenin kesilmesi konusunda uzman hekimler yönlendirme yaparak hastayı operasyona hazırlar. Ameliyat zamanından 3 saat önce hastanede olunmalıdır ve tüm hazırlıklar tamamlanmalıdır.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme operasyonu sonrasında bir hafta içerisinde gündelik yaşama dönülebilir. Operasyondan 3 gün sonra duş alınması gerekli iken bandaj kontrolü için mutlaka uzman hekime muayene olunması gereklidir.

Bir ay sonunda da spor, egzersiz, denize girme gibi aktiviteler zorlama yapılmadan hafif bir şekilde başlanabilir. En az 4 hafta kadar sporcu sutyeni kullanımı iyileşme ve toparlanma açısından önemlidir. Bu süreç içerisinde herhangi bir komplikasyon ya da rahatsızlık görülmesi söz konusu olursa operasyonu yapan uzman hekimle iletişime geçilmesi gereklidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu