Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün içeride Ağustos ayı Hazine Nakit Dengesi açıklanacak, ayrıca Hazine 2 adet tahvil ihalesi düzenleyecek. Avrupa Bölgesi’nde 2ç21 revize büyüme verisi açıklanacak. Güne başlarken Asya piyasalarında görünüm pozitif, ABD ve Avrupa vadeli endeksleri ise yatay konumda. BIST dün günü %0.41 yükselişle 1474 seviyesinde tamamladı. XBANK %0.97, XMADN ise %1.29 yükseliş kaydetti. Brent’te yükseliş, Ons Altın’da ise sınırlı kayıp görülmekte. BIST’in güne yatay-pozitif başlamasını bekliyoruz. 1465-1470 bölgesinde bulunan destek korundukça yukarı yönlü trend devam edebilir, 1485 ve 1495 seviyeleri ise sırasıyla direnç konumlu izlenecek.

İZLENECEKLER —Ağustos’21 Hazine Nakit Dengesi —Hazine 5 ve 10 Yıllık Tahvil İhalesi

ŞİRKET HABERLERİ

—SKBNK kurula yapılan başvuru kapsamında iştiraki Şeker GYO’nun halka arzının en geç 31.12.2022 tarihli finansal tabloları ile gerçekleştirilmesini teminen ek süre verildiğini ve halka arz başvurusunun makul bir süre içerisinde kurula iletilmesine karar verildiğini bildirdi.

—OTKAR Ağustos ayı içerisinde en iyi teklifi verdiği İETT Genel Müdürlüğü ihalesinde davet mektubunun şirkete iletildiğini, sözleşmenin 10 gün içerisinde imzalanacağını açıkladı.

—ARDYZ Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’nce yapılan denetimler sonucunda gerekli yeterliliğe ulaşarak ‘’Ar-Ge Tasarım ve Yazılım’’ kapsamında onaylı tedarikçi belgesi aldığını açıkladı.

—DOKTA Orhangazi Demir Döküm tesislerinde kapasite artırımı için ek bina yapılması kararı alındığını bildirdi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu