Gündem

Piyasa gelişmeleri

Dün akşam açıklanan Fed tutanaklarında daha erken ve hızlı faiz artışının olabileceğine dair sinyallerin ardından küresel piyasalarda risk iştahı düştü. S&P500 günü %1.94 kayıpla tamamladı. ABD 10 yıllık faiz Mart 2021’den beri en yüksek seviyeye yükseldi. Bugün Avrupa vadeli ve Asya piyasalarında da görünüm negatif. BIST dün %2.12 yükseliş gösterdi ve günü 2005 seviyesinde tamamladı. XBANK ise XUSIN’e göre zayıf performansını sürdürdü, XBANK %1.00, XUSIN ise %1.94 yükseliş gösterdi.

ŞİRKET HABERLERİ

—SAHOL, PHILSA ve PMSA paylarının satışının tamamlandığını açıkladı. Devir bedelinin TL2.7mr olduğu paylaşıldı. Diğer yandan şirket dün hisse geri alım programı kapsamında TL13.94 fiyat ortalamasıyla toplam 250bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—GLCVY, Fibabank’ın gerçekleştirdiği toplam ana parası TL61.3mn olan tahsili geçmiş alacak satışı portföy satış ihalesini kazandığını bildirdi.

—MAALT, Talya Otelin yeniden yapım sürecine ilişkin daha önce kesinleşen imar planına ilişkin açılan davada istinaf başvurusunun reddedildiğini açıkladı. Ayrıca davacının danıştay nezdinde açtığı yürütmeyi durdurma talebinin de reddedildiği bildirildi.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında dün TL50.49 fiyat ortalaması ile toplam 80bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—BIMAS hisse geri alım programı kapsamında dün TL69.05 fiyat ortalaması ile toplam 100bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu