Gündem

Şirket haberleri

AKCNS – Şirketin Gelecek Odaklı ve Yenilikçi İnsan Kaynakları Uygulamaları ile Stevie Ödülleri’nden 7 ödül aldığı medyada yer aldı.

ATAGY – 40 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

BJKAS – Şirket ile Bitci Teknoloji arasında 3 yıl süreli 5,6 milyon euro bedelli Tribün Sponsorluğu Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

ARDYZ – Şirketin Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü tarafından Ar-Ge, Tasarım ve Yazılımı kapsamında Onaylı Tedarikçi Belgesi aldığı açıklandı.

AVGYO –Şirketin mevcut kiracısı olan AVTUR ile Antalya Alanya’da bir sitede bulunan D Blok 1 no’lu dairenin aynı site içerisinde bulunan R Blok 1 no’lu daire ile değiştirilerek, kira koşullarının aynı kalacak şekilde ek protokol imzalanmasına karar verdiği açıklandı.
Antalya Alanya’da bulunan dairenin 1 yıllığına 3.000 TL’ye kiraya verildiği açıklandı.

CEOEM – Şirketin Red Bull tünel uçuşu rekor denemesi lojistik destek hizmeti organizasyonu işini  270.000 Euro bedel ile gerçekleştirdiği açıklandı.

DOKTA – Şirketin Orhangazi Demir Döküm tesislerinde katma değerli  işlenmiş döküm parça kapasitesini artırmak için  işleme tesisi binasına ek yeni bina yatırımı yapma  kararı aldığı açıklandı.

ENKAI – Şirketin Yağlı Su Arıtma 2 Tesisi projesini %50 oranında tamamladığı medyada yer aldı.

ETILR – İstanbul Arnavutköy şubesi olarak faaliyete geçmek üzere yeni bir franchise sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

GEREL – Kamerun’a şube açılmasına karar verildiği açıklandı.

ISCTR – 38 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında Genel Müdürlüğe yetki verildiği açıklandı.

KTSKR – Şirket ile Şeker – İş Sendikası arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlandığı açıklandı.

KLKIM – Tescil işlemleri yapılan Visuelle markası adı altında, dekoratif boya/sıva/kaplama ve mimari-işçilik hizmeti sunulacağı açıklandı.

OSMEN – 60 gün vadeli 3 milyon TL tutarında yapılandırılmış borçlanma aracı ihraç edildi.

OTKAR – 606 milyon TL ile en iyi teklifin şirket tarafından verildiği İETT Genel Müdürlüğü’nün ihalesine ilişkin ihale sözleşmesinin 10 gün içerisinde imzalanacağı, teslimatlarının 2022 yılında tamamlanmasının planlandığı açıklandı.

PEKGY – İngiltere’deki gayrimenkuller ve gayrimenkule dayalı haklar için Guildford veya Strutt & Parker şirketlerinden hizmet alınmasına karar verildiği açıklandı.

RYGYO – Şirket portföyünde yer alan depoların Yeşil Lojistik kapsamında karbon salınımını azaltan solar depolara  çevirmeye, yeni depolarında  solar depo olarak inşa edilmeye devam edildiği açıklandı.

SKBNK – Şeker Gayrimenkul’ün halka arz başvurusunun SPK tarafından olumsuz karşılandığı, şirketin paylarının halka arzının en geç 31.12.2022 tarihli finansal tabloları ile gerçekleştirilmesine karar verildiği açıklandı.

SNKRN – Şirketin bağlı ortaklığı Senkron Bina Teknolojilerinin devir alınması yoluyla SNKRN ile kolaylaştırılmış usulde birleşmesine karar verildiği ve SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

TACTR – Şirketin ana faaliyetinin Yatırım Holding statüsüne dönüştürülesi kapsamında, sözleşme tadili amacıyla SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

TEZOL – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 8 – 9 – 10 Eylül’de toplanacak.

AVHOL – Alsancak Sağlık tarafından 5,16 – 5,21 TL fiyat aralığından 350.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %46,87’ye geriledi.

ENKAI – Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sinan Tara tarafından 10,55 – 10,62 TL fiyat aralığından 300.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,34’e yükseldi.

GENTS – Mustafa Kahraman tarafından 3,20 -3,24 TL fiyat aralığından 23.386 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,04’e yükseldi.

INFO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 48.300 adet pay 4,00 – 4,02 TL fiyat aralığından geri alındı.

PRZMA – Şirket sermayesinin 24 milyon TL’den %150 oranında bedelli olarak 36 milyon TL nakden artışla 60 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu