Gündem

Tıp ve medya dünyasının iki önemli ismi Kalite Kongresi’nde

Dünya genelinde hissedar kapitalizminden paydaş kapitalizmine geçiş sürecinde yaşanan dönüşümün yarattığı riskler ile fırsatların; “Ortak Amacın Gücü” ana temasıyla ele alınacağı 30. Kalite Kongresi; hem dünyadan hem de Türkiye’den sürpriz isimleri ağırlayacak. Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından 16-17 Kasım tarihleri arasında online olarak düzenlenecek kongrenin bu yılki sürpriz ismi Nobel ödüllü, ABD’li ekonomi profesörü Paul Krugman… Kongreye ayrıca Türkiye’den de alanında uzman iki isim daha konuk olacak. Tıp dünyasının önde gelen ismi ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu ile Acun Medya Yönetim Kurulu Başkanı Acun Ilıcalı kongrenin konuşmacıları arasında yer alacak.

 

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından bu yıl 30’uncusu gerçekleştirilecek olan Kalite Kongresi, iş, bilim, akademi, sanat dünyasının önde gelen temsilcilerinin katılımıyla düzenlenecek. Pandemi kapsamında alınan önlemler çerçevesince bu yıl da online olarak yapılacak kongre, 16-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kongrede; tüm dünya genelindeki yönetim çevrelerinin hissedar kapitalizminden paydaş kapitalizmine geçiş sürecinde yaşadığı dönüşümün yarattığı riskler ve fırsatlar ele alınacak. İklimden demokrasiye, eğitimden sağlığa, çevreden hukuk düzenine kadar pek çok alanda yaşanan sorunların birbirleri ile bağlantılı olduğu gerçeğinden yola çıkılan kongrede; paydaş kapitalizmi kavramının yarattığı yeni iş yapma biçimleri ve tüm bu süreçlerin Türkiye’ye getirdiği jeo-ekonomik avantajlar mercek altına alınacak.

 

Nouriel Roubini ve Prof. Dr. Daron Acemoğlu da katılmıştı!

“Ortak Amacın Gücü” ana temasıyla düzenlenecek olan kongre hem dünyadan hem de Türkiye’den alanında uzman isimleri ağırlayacak. “Kriz kahini” olarak bilinen dünyaca ünlü ekonomist Nouriel Roubini’ye 2019’da, geçen sene de Massachusetts Institute of Technology Öğretim Üyesi Prof. Dr. Daron Acemoğlu’na ev sahipliği yapan kongrenin bu yılki sürpriz ismi Nobel ödüllü, ABD’li ekonomi profesörü Paul Krugman olacak. Paul Krugman, “Pandemi Sonrası Dünya: Ekonomi” başlıklı özel oturuma konuşmacı olarak katılacak.

 

İlk günün kapanış konuşmasını Prof. Dr. Osman Müftüoğlu yapacak!

Avrupa’nın en büyük paylaşım platformlarından olan kongrenin ilk gününde; farklı konu başlıklarının ele alındığı oturumlar düzenlenecek. Birinci günün kapanış konuşmasını ise tıp dünyasının önde gelen ismi ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu yapacak.

 

Acun Ilıcalı Kalite Kongresi’nde!

Kongre ikinci gününde de farklı konu başlıkları ile devam edecek. İkinci günün kapanış oturumunun konuğu da Acun Medya Yönetim Kurulu Başkanı Acun Ilıcalı olacak. Ayrıca kongrenin ikinci gününde Türkiye’nin en prestijli ödülleri arasında yer alan “Türkiye Mükemmellik Ödülleri” de sahiplerine takdim edilecek.

 

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu