Sponsorlu Bağlantılar

Vücut Tipleri Nelerdir?

Vücut Tipleri Nelerdir?

İnsanların genetik yapılarına, beslenme alışkanlıklarına ve daha birçok etkene bağlı olarak vücut yapıları şekillenebiliyor. Kum saati vücut tipi bunlardan ilkidir. Bir diğeri armut tipi vücuttur. Ayrıca elma tipi denilen android vücut tipi ya da A tipi vücut bulunur.

Zayıflama cihazları son yıllarda çok fazla tercih edilmeye başladı bodyshape zayıflama cihazı da bunlardan biridir. Vücut tipi ile ilgili olarak sorun yaşayan birçok kişi bu cihazlara yönelmeye başladı. İdeal vücut ölçülerine kavuşmak isteyenler bu konuda araştırma yaparak kum saati beden ölçülerine kavuşmak için birçok farklı yolu deniyor.

Kum Saati Vücut Nedir?

En ideal vücut tipi olarak adlandırılan kum saati vücut tipi mükemmele en yakın ideal vücut tipidir. Omuzlar ve kalçalar simetriktir. Göğüsler dolgun ve bel inceciktir. Bacaklarda orantılı bir şekilde düzgündür. Yani tam şekliyle kum saatine benzer.

Kum saati vücut tipine sahip olanlara hemen hemen her model kıyafet oturur ve yakışır. En ideal olan kum saati vücut tipi ölçüleri 90-60-90 şeklindedir. Fakat şu sizi yanıltmasın. 88- 58-88 veya 105- 65-105 şeklinde de kum saati vücut tipiniz olur. Burada önemli olan eşit olmasıdır. Armut vücut tipi kum saati vücut tipinden farklı olarak ölçüleri eşit değildir.

Armut Vücut Tipi Nasıl Yapılır?

Bazen kaşık vücut tipi olarak da adlandırılır. Armut vücut tipi omuzların kalçaya oranla daha dar olduğu, göğüslerin de küçük veya normal olduğu ve incecik belin hemen ardından başlayan dolgun kalçalar demektir. A tipi vücut diyenler de vardır.

İdeal ölçüler kum saati vücut tipinde 90-60-90 olduğu için armut vücut tipinde kalçalar genelde 95 ve üzeri olur. Bel 68 veya 70 gibidir. Göğüsler ise en fazla 85-90 civarıdır. Üç aşağı beş yukarı azalıp çoğalma olabilir.

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Bacaklar vücuda oranla daha ince kalıyorsa elma tipi bir vücudunuz var demektir.  Elma tipi vücuda sahip olanların kalp hastalıklarına yatkınlığı da oldukça fazladır. Çünkü kilo alırken fazlalıklar göbek çevresinde toplanmıştır. Çoğunlukla erkeklerde bu vücut tipi daha yaygındır.

Android vücut tipi de denilen elma tipi vücutta hastalıkları ortadan kaldırmak için kesinlikle kilo verilmelidir. Armut vücut tipi olanların ise kronik hastalıklara yakalanma oranı oldukça düşüktür.

Bodyshape Nedir?

Özel bir basınç kapsülü içinde yürüyüş yapmanıza imkan tanıyan ve pek çok yardımcı terapi yöntemleri ile etki eden zayıflama cihazının adına bodyspace deniyor. Vakum terapi yöntemi ile çalışırlar. Karın, basen, kalça, göbek ve bacak bölgelerinde birikmiş olan yağ dokusu bu bölgelerde düşük kan dolaşımı olmasından dolayı depolanmaya çok meyillidir ve yakılması zor bölgelerdir.

Bodyspace kapsülleri içinde basınç ortamının da etkisi ile kan dolaşımı hızlanır ve yağ yakımı artar. Bodyshape zayıflama cihazları kilo verme konusunda problem yaşayan pek çok kişi için alternatif olmuş ve her geçen gün bu cihazlara olan rağbet artmıştır.

Bodyshape Cihaz Fiyatları

Spor ve diyet programları işe yaramadığı durumda ya da salonlara gitmeye vakit bulamadığı zamanlarda bu gelişmiş teknoloji ürünü bodyspace cihazları hemen hepsinin yerini alabiliyor. Maliyeti konusunda da iyi bir araştırma yapmakta fayda vardır.  İnternetten sipariş verecekseniz ise güvenilir sitelerden almak gerekir.

Çünkü pek çok farklı sitede farklı fiyatlar ortaya çıkabilmektedir. Bu konuda ürünü iyi bilmek ve ona göre sipariş etmek daha etkili olacaktır. Bodyshape zayıflama cihazı olan bodyshape kapsüllerine olan ilgi her geçen gün artarken spor ve diyet gibi her yolu denedikten sonra istediği ideal kilolara kavuşamayan birçok kişi için iyi bir alternatif olmuştur.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu