Sponsorlu Bağlantılar

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavisi

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavisi

Önemli organlardan biri olan göz son derece hassastır. Bu nedenle gözde sıklıkla bazı problemler meydana gelir. Damar tıkanıklığı, göz enfeksiyonu ve görme kayıpları, retina dekolmanı, sarı nokta hastalığı ve getirilen göz operasyonları yaygınlıkla görülür.

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Pitozisin en temel nedeni üst göz kapağında bulunan kasların gevşemesidir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Belirtileri Nelerdir?

Pitozis yani göz kapağı düşüklüğü bazen belirti vermeyebilir. En sık karşılaşılan belirti üst göz kapağının zaman geçtikçe aşağı doğru sarkması ve göz bebeğinin önünü kapamasıdır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Geçici göz kapağı düşüklüğünde egzersizlerden faydalanılır. Kalıcı olarak meydana gelen göz kapağı düşüklüğü probleminde ise tek tedavi yöntemi ameliyattır.

Göz Kapağı Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz kapağı kaldırma ameliyatı levator olarak adlandırılan ve birçok işleve sahip olan kasların bazı işlemlerden geçerek sıkı hale getirilir. Böylece göz kapağı kaldırma ameliyatı başarılı bir şekilde tamamlanır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Kalıcı Çözüm Olur Mu?

Göz kapağı düşüklüğü yapılan ameliyatla düzeltilir. Her ne kadar kalıcı bir çözüm olsa da bazı hastalarda göz kapağı düşüklüğü yeniden görülebilir.

Pitozis Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Pitozis tıp dilinde göz kapağı düşüklüğü olarak adlandırılır. En yaygın belirtisi ise göz kapağında bulunan kasların gevşemesidir. Bu gevşeme beraberinde üst göz kapağının aşağı doğru düşmesine yol açar.

Pitozis bir diğer adıyla göz kapağı düşüklüğü hastanın yaşam kalitesini düşüren ve zamanla ilerleyerek görme kayıplarına yol açan ciddi bir sorundur. Bu nedenle hastalığın erken dönemde teşhis edilmesi ve doğru tedavi yöntemleri ile düzeltilmesi gerekir. Bu konuda deneyimli göz cerrahları tarafından yapılan göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ile sorun ortadan kalkar.

Aksi takdirde göz bebeğinin önünü zamanla kapayan göz kapağı kişinin görmesini olumsuz etkiler. Dolayısıyla daha iyi görmek için hasta sürekli kaşlarını ve kafasını yukarı kaldırarak bakmak zorunda kalır. Bu tür problemlerle uğraşmak yerine pitozis ameliyatı kolayca uygulanmaktadır.

Pitozis (Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Pitozis bir diğer ismiyle göz kapağı düşüklüğü ameliyatı lokal ya da genel anestezi ile gerçekleşir. Operasyon sırasında gevşemeye yol açan kaslar sıkılaştırılır ve böylece göz kapağı düşüklüğü ortadan kalkar.

Pitozis Ameliyatı Başarı Oranı Nasıldır?

Pitozis bazı hastalarda yenilenen bir rahatsızlıktır. Dolayısıyla pitozis ameliyatı için deneyimli hekim seçimi son derece önemlidir.

Blefaroplasti Nedir? Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Göz kapağı estetiği tıp literatüründe blefaroplasti şeklinde isimlendirilir. Anestezi eşliğinde yapılan göz kapağı estetiği ile sarkan fazla deri ve yağ dokusu alınır.

Göz Estetiği Ameliyatı

Güzellik kaygısı neticesinde yapılan göz estetiği ameliyatı genç ve diri bir görünüm elde etmek isteyenler tarafından tercih edilir. Alt ve üst göz kapağına çeşitli işlemler uygulanarak deformasyonlar ortadan kalkar.

Göz Estetiği Ameliyatı Çeşitleri

Göz estetiği ameliyatı çeşitlilik gösteren ve içerisinde farklı yöntemleri barındıran işlemlerdir. En sık tercih edilen göz estetiği ameliyatı ise badem göz estetiğidir. Bunun dışında üst göz kapağı ve alt göz kapağı estetiği de sıklıkla tercih edilir. Göz altı morlukları, kırışıklıkları ve derin çizgiler düzeltilir.

Göz Estetiği Ameliyatı Kimler Olabilir?

Göğüs estetiği ameliyatı 35 yaş üzeri bay ve bayanlara uygulanır.

Göz Estetiği Ameliyatı Öncesi

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi göz estetiği ameliyatı öncesi cerrahi için oldukça önemlidir. Bu konuda yapılan doğru seçim başarı düzeyini arttırır.

Göz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs estetiği ameliyatı birtakım prosedürler eşliğinde yapılır. İşlemin boyutuna bağlı olarak lokal ya da genel anestezi uygulanır. Yapılacak işlemler hastanın beklentisi ve tercihi doğrultusunda uygulanır.

Göz Estetiği Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Göz estetiği ve kombine edilen işlemler doğrultusunda operasyon 1,5-2 saat sürer.

Göz Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Göz estetiği fiyatları tercih edilen kliniğe, doktorun deneyimine ve işlem sayısına göre hesaplanır.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu